10 rozprávkových miest, o ktorých sa oplatí snívať počas karantény

Hlboko sa nadýchnite, naberte vzduch do pľúc a potom vydýchnite. Nechajte sa unášať pocitom uvoľnenia, ktorý sa pomaly presúva od vašich chodidiel až do hlavy. Zavrite oči a predstavte si, že kráčate po pláži. Počujete, ako vlny narážajú o pobrežné skaly, cítite vôňu mora a chladný morský vánok, ktorý vám fúka do tváre. Ste na mieste, kde Covid-19 neexistuje.

Hoci sa vizualizačné cvičenia môžu niekomu zdať bláznivé, nepochybne ponúkajú okamžitý únik z reality, čosi, čo teraz všetci potrebujeme. Celým meditačným cvičením vás však previesť nemôžeme, čo vám však môžeme dať, je inšpirácia pre vaše cestovateľské fantazírovanie.

Prejdite sa s nami po 10 destináciách, ktoré vás aspoň na okamih prenesú zpoza múrov vášho domova do raja na Zemi.

Muraka, Maldivy

Predstavte si, že sedíte na pohovke v obývačke pár metrov pod morom, a za sklenými stenami apartmánu vám plávajú ryby a iné morské živočíchy. Nie je to iba fantázia, toto môžete naozaj zažiť v Murake, prvej rezidencii svojho druhu na svete, ktorá je súčasťou luxusného rezortu Conrad Maldives Rangali Island. Umiestnená je takmer 5 metrov pod hladinou mora a vďaka jej sklenému dizajnu ponúka dokonalý výhľad pod morskú hladinu. Vybavená je veľkou spálňou a obývačkou, plus jedálňou a zábavným priestorom, ktoré sú už na hladine. Navyše, rezidencia má vlastnú 24-hodinovú obsluhu a šéfkuchára. Dostupná je len súkromným hydroplánom, čo ju robí ideálnou voľbou pre tých, ktorí nemajú radi davy.

Súvisiace: Luxusný švajčiarsky hotel ponúka tematický balíček služieb pre koronavírus

Ngala Treehouse, Južná Afrika

Nohy od zeme odlepíte vďaka safari domu na strome, ktorý sa nachádza uprostred juhoafrickej súkromnej rezervácie Ngala s rozlohou 146 km2. Nový ekologický apartmán využíva solárnu energiu a so svojimi štyrmi poschodiami sa tiahne do výšky 12 metrov, čím ponúka ničím nerušený výhľad na divočinu. To všetko v rámci najvyššieho možného luxusu. Je teda načase vyraziť do divočiny, vypnúť a dobiť baterky.

Sankara Hotel & Spa, Japonsko

Subtropickým japonským ostrovom Yakushima sa inšpiroval Hayao Miyazaki pri tvorbe anime filmov “Cesta do fantázie” a “Princezná Mononoke”. Malebný ostrov si najlepšie vychutnáte zo strešného prelivového bazéna v rezorte Sankara Hotel & Spa, kde si môžete dať váš obľúbený kokteil a zároveň sa nadchýňať epickým výhľadom.

Royal Mansour, Marakéš

Royal Mansour sa považuje za najhonosnejší hotel v Marakéši a jeho spa je rovnako luxusné. S bielou na bielom sa stáva dokonalým miestom na oddych a zahodenie všetkých starostí za hlavu. Hostia môžu vypnúť v trojposchodových apartmánoch, špičkovej reštaurácii vedenej trojhviezdičkovým michelinovým šéfkuchárom Massimilianom Alajmom, alebo v súkromných záhradách a strešných bazénoch. Čo viac si priať?

Rosewood San Miguel de Allende, Mexiko

Pastelovo farebné vily, majestátne oblúky, rozľahlé záhrady s tečúcimi fontánami, každý jeden centimeter rezortu Rosewood San Miguel de Allende je cítiť Mexikom. Vybrať si môžete zo 67 apartmánov, každý s vlastným balkónom a terasou. Stačí už len vziať fľašu Patronu a obdivovať úchvatné pohorie Sierra Madre.

Wymara Resort and Villas, Ostrovy Turks a Caicos

Luxusné vily v rezorte Wymara Resort neponúkajú len dych vyrážajúci výhľad, ale aj nekonečne dlhé súkromné bazény a nad vodou plávajúce móla, čo z nich robí ideálnu voľbu pre cestovateľov, ktorí sa radi ponárajú do oceánu alebo chytajú bronz na okraji vodnej hladiny.

Aman Kyoto, Japonsko

Ponorený v tradičných japonských kúpeloch Onsen v rezorte Aman Kyoto, ktoré sa nachádzajú v lese s rozlohou 320 000 m2 mimo mesta Kjóto, je tiež dobrý spôsob, ako zo seba zmyť starosti všedných dní. Tento únik do iného sveta je len na skok od chrámu Kinkaku-ji, zaradeného do svetového dedičstva UNESCO, takže sa tu môžete dobiť nielen fyzicky ale aj mentálne.

Súkromný ostrov Banwa, Filipíny

Tento malebný filipínsky súkromný ostrov s rozlohou 60 702 m2 sa môže pochváliť šiestimi modernými vilami na pláži, 12 izbami so záhradou, plus strešným apartmánom – dosť miesta pre vás a pár priateľov na to, aby ste spoločne zabudli na každodenný stres. Navyše môžete šnorchlovať alebo sa potápať, skúsiť plachtenie s katamaránom alebo si dokonca zahrať golf.

Santov Hotel Aurora, Škandinávia

Ďalším dobrým spôsobom ako spomaliť a relaxovať je pozerať na hviezdy. To vám je dopriate v zasneženom Santovom rezorte Hotel Aurora v Luosto Village, kde môžete vypnúť pod hviezdnou oblohou a pozorovať polárnu žiaru z iglu so sklenou kupolou.

Súvisiace: Koronavírus zasiahol všetky luxusné dovolenkové odvetvia priemyslu

Itz’ana Resort & Residences, Belize

Toto miesto stelesňuje všetku prírodnú krásu krajiny Belize. Luxusné chatky na pláži majú k dispozícii pätnásť jácht. Dni môžete tráviť objavovaním Karibiku a noci popíjaním chladeného kokteilu daiquiri.

Zdroj: CNN, Travelagewest

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.