10 najzaujímavejších lodí na tohtoročnom festivale jácht v Cannes

Cannes Yachting Festival

Renomovaný Yachting Festival v Cannes, ktorý sa bude konať od 7. do 12. septembra v jednom z najkrajších stredomorských prístavov, sľubuje nezabudnuteľnú šou. Najväčší stavitelia lodí na svete tu majú v úmysle predstaviť svoje najnovšie superjachty. V prístave Vieux si návštevníci budú môcť pozrieť 450 motorových člnov a jácht do dĺžky 46 metrov a v prístave Porto Canto 108 nových a 50 maklérskych jácht.

V Cannes bude takisto aj špeciálna časť s elektrickými člnmi, trupovými loďami a inovatívnym prevedením, ako aj skúšobná časť na mori. Luxusná galéria je pre majiteľov, ktorí chcú vidieť najnovší dizajn a vybavenie lodí, zatiaľ čo dve špeciálne sekcie s názvom The Jetée a Superyacht Extension sú venované najväčším jachtám prehliadky. Po minuloročnom nedostatku veľkých lodných prehliadok, vrátane Monaka a Miami, Cannes sľubuje návrat k novému normálu vo svete jachtingu, charakteristického zadržiavaným dopytom a mnohými nováčikmi.

Týchto 10 jácht nie sú len jednými z najväčších na tohtoročnej výstave, ale sú aj predzvesťou mnohých inovácií v oblasti dizajnu, využitia vonkajšieho a vnútorného priestoru a radu štýlov. Pre jachting to bude dobrý rok.

Riva 76 Perseo Super

Viackrát ocenenú jachtu Riva 76 ‘Perseo je ťažké poraziť. Ale to je presne to, o čo sa nová jachta Riva 76 ’Perseo Super snaží. Elegantný profil jachty charakterizuje viac ako 40m² preskleného povrchu na trupe a v nadstavbe. Slnečná paluba zas poskytuje druhý prístrešok a miesto na relaxáciu v súkromí. Navyše odráža to najlepšie z umenia talianskeho staviteľa.

Azimut Yachts Grande Trideck

Nová vlajková loď spoločnosti Azimut Yachts Grande Trideck posúva život pod holým nebom na ďalšiu úroveň. Úplne nový obývací priestor s názvom Sea View Terrace je vyvýšeným medziposchodím, ktoré umocní zážitok z relaxovania na slnku. Je to jedna zo štyroch palubných terás, ktoré pri pohľade zozadu poskytujú vizuálny efekt kaskádových hladín tečúcich zo slnečnej paluby do lesknúceho sa mora. Naozaj veľkolepé.

Wally WHY200

Spoločnosť Wally Yachts sa so svojou odvážnou novinkou WHY200 vrátila do budúcnosti, o čom svedči aj jej prívlastok „skvelá nová vesmírna loď“ od staviteľa niektorých z najdobrodružnejších návrhov jachtingu. Tento najnovší model Wally je pozoruhodný, pretože zabalil 200 hrubých ton vnútorného objemu do trupu s dĺžkou 27m. Je tu množstvo funkcií, ktoré si môžete obľúbiť, vrátane otvorených zadných častí. Úžas v tvári však vyvolá obrovská hlavná spálňa s rozlohou 37 m² umiestnená na prove. Vďaka zaobleným oknám a 200-stupňovým výhľadom vytvára táto jachta pocit vznášania sa nad vodou, čo je predstava, ktorú by Marty McFly určite rád prijal.

Benetti Motopanfilo 37M

Jachta Benetti Motopanfilo 37M je elegantným pohľadom na retro klasiku. Nová 37 metrová verzia, inšpirovaná modelom Navetta zo 60. rokov, na ktorej sa zabavilo množstvo hostí monackého kniežaťa Rainiera a rockovej hviezdy Davida Bowieho, je úplne modernou premenou a má retro-ale-súčasný exteriér od Francesca Struglia a krásny, nápaditý interiérový dizajn od štúdia Lazzarini Pickering Architetti.

Bering Yachts B70

Táto loď je voľbou pre majiteľov, ktorým sa páči myšlienka novo postavenej jachty s osvedčeným inžinierstvom s možnosťou prispôsobenia povrchovej úpravy. Námorné plavidlo, ktoré má tvar trupu sekerového luku, ktorý podľa spoločnosti „prelína vlny“, umožňuje majiteľom vybrať si textílie, povrchové úpravy, nábytok a dokonca aj konfigurácie kabín a vytvoriť si tak loď podľa vlastných predstáv.

Sanlorenzo SL120 Asymmetric

Unikátna inovácia dizajnu spoločnosti Sanlorenzo je späť, tentokrát s príznačným názvom SL 120 Asymetric. Názov pochádza z vnútorného aj vonkajšieho usporiadania: Na hlavnej palube na prístrešku je iba jeden priechod, zatiaľ čo vo vnútri je jedáleň na jednej strane salónu a obývacia časť na druhej. Otvorený priestor a okná od podlahy až k stropu, ktoré sa tiahnu po celej dĺžke salónu, pôsobia luxusne. Táto netradičná voľba funguje dobre, pretože umocňuje nielen vnútorný objem, ale aj spojenie majiteľov s morom.

Palumbo Yachts Extra X86 “Haze”

„Extra“ v jachte Palumbo Extra X86 znamená priestor. Priestor v salóne, priestor na zadnej palube a priestor v plážovom klube s rozlohou 50 m². Majitelia Haze sa rozhodli vytvoriť penthouse na vode a jej sklenený trojúrovňový kokpit to naozaj dosahuje. A k tomu sa hodí mostík na „strešnej terase“ s rozlohou 25m². Krásny, neobvyklý dizajn.

CDM Flexplorer “Aurelia”

Prieskumná loď s názvom Aurelia, nový Flexplorer z dielne Cantiere delle Marche, má na palube 3,5-tonový žeriav schopný bezpečne vypúšťať všetky druhy vodných hračiek vrátane 8,5-metrového člnu Jokerboat Clubman. Na kotve má jachta sklopné hrádze, ktoré sa dajú sklopiť na oboch stranách a vytvoriť tak epickú plážovú klubovú plochu s rozlohou viac ako 111m² .

Baglietto “Panam”

Keď majiteľ požiadal o „rýchlosť a dynamický charakter“, Baglietto mu vyrobil 40 metrovú jachtu Panamom. Ľahký hliníkový trup lode, tri motory MTU V16 2000 a 3 vodné trysky KaMeWa ju vytlačia na veľmi pôsobivých 31 uzlov. Oceľový exteriér je vizitkou štúdia Francesco Paszkowski Design a vytvára na vode elegantný klinovitý profil s balkónmi na leňošenie pri vode.

OTAM 70HT

Na jachte Otam 70HT je vidno inšpiráciu leteckým a automobilovým dizajnom. Má elektrické sklopné okno, ktoré oddeľuje vnútorný salónik od vonkajšieho kokpitu a veľký plážový klub. To pomáha pri výkone, čo je hlavnou charakteristikou spoločnosti Otam. Taliansky staviteľ hovorí, že so správnymi motormi dokáže 70HT vystreliť cez 50 uzlov – na loď tejto veľkosti je bleskurýchla.

Zdroj: SuperYachtTimes, YachtingWorld

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.