10 najúspešnejších slobodných milionárov a miliardárov sveta

 

Zostavili sme pre Vás zoznam niekoľkých nezadaných osobností, ktoré disponujú čistým majetkom v hodnote miliónov či miliárd dolárov. Ich bohatstvo v niektorých prípadoch plynie z úspešného podnikania, zo sveta šoubiznisu, prípadne z pozoruhodného dedičstva. Toto sú najbohatší a najúspešnejší ľudia súčasnosti, ktorí zatiaľ ostávajú bez svojho životného partnera.

Katharina Andresen

Vek: 23
Krajina: Nórsko
Hodnota majetku: 1,48 miliardy dolárov

Katharina Andresen má iba 23 rokov a je tak druhou najmladšou miliardárkou na svete. Je dedičkou rodinnej investičnej spoločnosti Ferd, ktorá sídli v nórskom meste Oslo. Andresen spolu so svojou mladšou sestrou zdedila 42% vlastnícky podiel v tomto podniku, kým na jeho čele ešte stále stojí ich otec. Katharina v súčasnosti absolvuje stáž v britskej spoločnosti Ernst & Young.

India Rose James

India Rose James na otvorení londýnskej galérie Soho Revue.

Vek: 26
Krajina: Spojené kráľovstvo
Hodnota majetku: 280 miliónov dolárov

Prieskumná agentúra Wealth-X potvrdila, že India Rose James je dedičkou impéria Paula Raymonda. Ten bol jej starým otcom, vydavateľským magnátom a úspešným podnikateľom na trhu s nehnuteľnosťami. India Rose v priebehu roka 2015 založila londýnsku galériu moderného umenia s názvom Soho Revue, ktorá však odvtedy už ukončila svoju činnosť. Táto mladá dedička sa na verejnosti prezentuje unikátnym alternatívnym štýlom, pričom ju často môžete stretnúť napríklad s ružovými vlasmi.

India Rose James je matkou jednoročnej dcéry a iba nedávno ukončila dlhodobý vzťah s Hughom Harrisom, gitaristom anglickej hudobnej formácie The Kooks.

Súvisiace: Jeff a MacKenzie Bezosovci – ako vyzerá manželstvo najbohatšieho páru v histórii

Louis Tomlinson

Vek: 26
Krajina: USA (pôvodne Spojené kráľovstvo)
Hodnota majetku: 45 miliónov dolárov (podľa agentúry Wealth-X)

Louis William Tomlinson sa preslávil ako člen popovej hudobnej skupiny One Direction, no odvtedy sa už vydal na vlastnú sólovú kariéru speváka a skladateľa. Tomlinson vyrastal v anglickom metropolitnom grófstve South Yorkshire a v priebehu roka 2010 sa zúčastnil konkurzu do televíznej realitnej šou X Factor.

V roku 2014 dokázal svetu svoj vrúcny vzťah k rodnému regiónu a stal sa majiteľom miestneho futbalového tímu The Doncaster Rovers. Po dlhý čas býval vo svojom luxusnom sídle v meste Calabasas, štáte Kalifornia, ktoré však v súčasnosti ponúka na predaj za takmer 14 miliónov dolárov.

V poslednej dobe sa na verejnosti objavili nepotvrdené správy o tom, že Tomlinson opätovne obnovil vzťah so svojou bývalou priateľkou, takže jeho status slobodnej celebrity nie je úplne zaručený.

Emma Watson

Vek: 28
Krajina: Spojené kráľovstvo
Hodnota majetku: 35 miliónov dolárov (podľa agentúry Wealth-X)

Emma Watson sa v súčasnosti venuje filantropizmu, aktivizmu a modelingu. Verejnosť ju však napriek tomu ešte stále spája s ikonickou postavou Hermiony vo filme „Harry Potter“. V roku 2017 stvárnila aj hlavnú postavu v novej verzii klasickej rozprávky „Kráska a zviera“.

Emma sa narodila v Paríži a vyrastala v anglickom grófstve Oxfordshire. Neskôr študovala na Brownovej univerzite v americkom štáte Rhode Island, pričom na území USA strávila podstatnú časť svojho života. Aktuálne pôsobí v úlohe veľvyslankyne Organizácie spojených národov. Jej súčasné bydlisko nie je známe, keďže svoje súkromie si dôsledne stráži pred zrakom médií.

John Collison

John Collison, spoluzakladateľ a predseda spoločnosti Stripe.

Vek: 27
Krajina: USA (pôvodne Írsko)
Hodnota majetku: 1 miliarda dolárov

Collison je nepochybne najmladším miliardárom na svete, ktorý sa dopracoval k bohatstvu výhradne vlastnými silami. Vo svojich 19 rokoch predčasne ukončil štúdium na Harvardovej univerzite a stal sa spoluzakladateľom spoločnosti Stripe, ktorá poskytuje platobné služby prominentným klientom ako Facebook či Lyft.

Mladý miliardár pochádza z malej írskej dediny Dromineer a revolučnú spoločnosť založil spolu so svojím bratom Patrickom. V súčasnosti žije v San Franciscu, kde tiež sídli samotná spoločnosť Stripe. Dobrodružný miliardár vo voľnom čase rád lieta (vlastní licenciu pilota), behá a venuje sa turistike.

Patrick Collison

Vek: 29
Krajina: USA (pôvodne Írsko)
Hodnota majetku: 1 miliarda dolárov

Patrick Collison je bratom Johna Collisona, spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Stripe a taktiež jedným z najmladších miliardárov planéty, ktorí vybudovali svoj majetok vlastnými rukami. Patrick istú dobu navštevoval Massachusettskú technickú univerzitu (MIT), ale štúdium nedokončil a začal sa venovať vlastnému podnikaniu. V súčasnosti žije v meste San Francisco.

Bohatstvo bratov Collisonovcov nie je žiadnou novinkou. Magazín Forbes uviedol, že Patrick a John sa v skutočnosti stali milionármi už v priebehu roka 2008, teda ešte pred rozbehnutím služby Stripe. Stalo sa tak vďaka založeniu a následnému predaju online obchodnej platformy Auctomatic.

Yoshikazu Tanaka

Vek: 41
Krajina: Japonsko
Hodnota majetku: 1,12 miliardy dolárov

Tanaka je ďalším miliardárom, ktorý zhromaždil bohatstvo vlastným úsilím. Je zakladateľom spoločnosti GREE, ktorá sa venuje vývoju hier dostupných na sociálnych sieťach.

Mladý miliardár v súčasnosti pôsobí ako predseda tejto spoločnosti. Narodil sa v Tokiu a za zmienku stojí skutočnosť, že v detstve bol posadnutý videohrami na platforme Nintendo.

Drew Houston

Vek: 25
Krajina: USA
Hodnota majetku: 3,4 miliardy dolárov

Drew Houston je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Dropbox. Magazín Forbes uviedol, že službu určenú na zdieľanie súborov v online prostredí založil spolu so svojím spolužiakom z Massachusettskej technickej univerzity už v priebehu roka 2007, keď mal iba 24 rokov. Inovatívna spoločnosť odvtedy zaznamenala výrazný nárast a v marci roku 2018 sa stala verejne obchodovaným podnikom.

Houston je tiež popredným filantropom a podporovateľom organizácie FWD.us, ktorá sa snaží presadiť reformu imigračného zákona. Do tejto iniciatívy sú okrem neho zapojené aj osobnosti ako Bill Gates a Mark Zuckerberg. Houston aktuálne žije v San Franciscu.

Lukas Walton

Vek: 32
Krajina: USA
Hodnota majetku: 14,5 miliardy dolárov

Lukas Walton je vnukom Sama Waltona, ktorý založil populárnu americkú sieť supermarketov s názvom Wal-Mart. To znamená, že Lukas je dedičom obrovského rodinného impéria. Napriek tomu však v žiadnom prípade nežije s hlavou v oblakoch a vo veľkej miere sa vyhýba pozornému pohľadu verejnosti.

Walton vyrastal v meste National City, v štáte Kalifornia, pričom priemerný príjem domácnosti v tomto meste predstavuje iba 45 000 dolárov ročne. Úspešne ukončil štúdium na Univerzite v Colorade a v súčasnosti žije v meste Jackson, v štáte Wyoming.

Súvisiace: 13 slávnych žien, ktoré zarábajú viac než ich partneri

Sergey Brin

Vek: 44
Krajina: USA
Hodnota majetku: 47,3 miliardy dolárov

Sergey Brin je spoluzakladateľom spoločnosti Google a v súčasnosti pôsobí na pozícii predsedu spoločnosti Alphabet, ktorá je materským podnikom spoločnosti Google. Brin sa síce narodil na území Ruska, ale už v ranom veku sa spolu so svojimi rodičmi presťahoval do Spojených štátov.

Brin úspešne ukončil štúdium na Univerzite v Marylande. Následne sa rozhodol získať akademický titul PhD. z informatiky na Stanfordskej Univerzite, kde sa zoznámil a začal spolupracovať s Larrym Pageom, ktorý sa nakoniec stal druhým spoluzakladateľom spoločnosti Google. Brin bol v období rokov 2007 až 2015 ženatý s Anne Wojcicki, ktorá je spoluzakladateľkou biotechnologickej spoločnosti 23andMe. Bývalý manželský pár má spolu dve deti. Brin sa tiež aktívne venuje filantropii – na výskum liečby Parkinsonovej choroby daroval už viac než 100 miliónov dolárov.

Zdroj: MSN, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.