10 najlepších poskytovateľov antivírusových softvérov pre Mac

Hľadáte antivírusový softvér pre Váš počítač značky Apple, ale vôbec neviete, komu dôverovať? Alebo máte pochybnosti o tom, či je Váš aktuálny antivírus tou správnou voľbou? Dôveryhodný antivírusový softvér je v súčasnej dobe mimoriadne dôležitou zložkou nášho života. Médiá v poslednom čase tlmočia obavy spotrebiteľov o svoje súkromie, osobné údaje a digitálnu bezpečnosť. Niet žiadnych pochýb o tom, že vo svete aktuálne vyčíňa veľké množstvo počítačových vírusov, ktoré infikujú tisícky pracovných a domácich zariadení. Je preto nadmieru dôležité, aby ste si v tomto smere vybrali správneho poskytovateľa.

Zostavili sme pre Vás rebríček desiatich najpopulárnejších poskytovateľov antivírusových softvérov pre zariadenia Mac a zoradili sme ich podľa narastajúcej dôveryhodnosti.

10. ESET

Hodnotenie: 71%
Cena: €44,99

ESET je antivírusovou spoločnosťou založenou na Slovensku pred viac než 25 rokmi. Ako vo svojich začiatkoch, tak aj v súčasnosti naďalej dosahuje vysokú mieru ochrany pred vírusmi. Svedčia o tom analýzy z nezávislých testovacích centier, ale aj vyjadrenia zo strany zákazníckej základne tohto softvéru. Spoločnos ESET v priebehu roka 2017 pokrývala približne 14,5% antivírusového trhu, vďaka čomu sa stala jedným z najväčších hráčov v tomto odvetví. ESET sa predviedol ako skvelý softvér pre ľudí bez mimoriadnych technických zručností. Aplikácia tohto poskytovateľa zahŕňa neobvykle jednoduchú inštaláciu a aktiváciu.

Súvisiace: Najdrahší počítač od Apple je už v predaji

9. Avast

Hodnotenie: 74%
Cena: €59,95

Spoločnosť Avast už dlho dominuje na trhu s antivírusovými softvérmi a v tomto sektore má takmer 20 rokov skúseností. Nedávno dokonca vykonala akvizíciu svojho hlavného konkurenta AVG za cenu 1,3 miliardy dolárov. Obe spoločnosti ponúkajú zásadne odlišný súbor funkcií a jednohlasne potvrdili, že nemajú v úmysle zlúčiť oba produkty do jednej aplikácie. Webová stránka spoločnosti Avast uvádza, že jej softvér doteraz zachránil svet už pred 2,5 miliónmi nových digitálnych vírusov. Vzhľadom na 20-ročnú kariéru je to skutočne pozoruhodný výkon.

8. BitDefender

Hodnotenie: 80%
Cena: €59,95

Zdá sa, že BitDefender je v súčasnosti mimoriadne rozšíreným softvérom po celom internete, no napriek tomu o ňom mnohí užívatelia v našich končinách ešte nepočuli. Na trhu sa vyskytuje od roku 2001 a bol vytvorený v rumunskom meste Bukurešť. Spoločnosť BitDefender spravila na sektor s antivírusovými softvérmi obrovský dojem a nedávno sa rozhodla zamerať svoje úsilie na vývoj aplikácií pre veľké podniky. Bude to mať vplyv na produkty pre bežných užívateľov a domácnosti? Dúfajme, že nie.

7. AVG

Hodnotenie: 85%
Cena: €79,99

Spoločnosť AVG bola obrovským hráčom v oblasti antivírusových technológií, ktorá bola založená v roku 1991. Nedávno ju v rámci akvizície získala spoločnosť Avast. Softvér spoločnosti AVG má milióny zákazníkov a komplexné funkcie, ktoré môžu využívať užívatelia osobných počítačov a aj zariadení Mac. Táto technologická spoločnosť so sídlom v Českej republike ponúka okrem balíka antivírusového softvéru aj softvér VPN a plnú optimalizačnú sadu. Spoločnosť AVG získala vďaka mnohým úspechom na poli ochrany počítačov niekoľko popredných ocenení.

6. BullGuard

Hodnotenie: 88%
Cena: €27,98

Spoločnosť BullGuard sa môže pochváliť 16-ročnými skúsenosťami v oblasti poskytovania antivírusovej ochrany pre majiteľov počítačov. Systém BullGuard sa mierne odlišuje od bežných antivírusových produktov. Škodlivý softvér a vírusy totiž deteguje dôslednou analýzou procesov a súborov v rámci Vášho operačného systému. Tento softvér však bol kritizovaný za pomalší výkon a iba obmedzenú ponuku pokročilých funkcií, ktoré by ste očakávali od balíčkov s vysokou cenovou ponukou.

5. Kaspersky

Hodnotenie 89%
Cena: €47,99

Tento ruský produkt antivírusovej ochrany sa prezentuje sloganom: „Zachraňujeme svet už po celých 20 rokov.“ Snáď by sme to nemali brať doslovne, ale toto tvrdenie nemá až tak ďaleko od pravdy. Antivírový softvér Kaspersky poskytuje svoje spoľahlivé služby viac než 400 miliónom užívateľov po celom svete a obľúbili si ho podniky aj domácnosti. Spoločnosť Kaspersky ponúka širokú škálu digitálnych produktov, z ktorých si nepochybne vyberie aj najnáročnejší užívateľ. Tento antivírusový softvér je tiež držiteľom niekoľkých ocenení kvality.

4. PC Protect

Hodnotenie: 89%
Cena: €24,95

PC Protect je britskou značkou a jedným zo sľubných nováčikov v tomto sektore. Táto spoločnosť sa pôvodne venovala výhradne vývoju softvéru pre osobné počítače, ale nedávno rozšírila svoj sortiment o bezpečnostné produkty pre Mac, tablety a smartfóny. Viaceré zdroje uvádzajú, že tento softvér poskytuje jeden z najsilnejších bezpečnostných produktov na trhu. Jeho funkcie zahŕňajú všetko od pokročilej antivírusovej ochrany v reálnom čase cez zabezpečenie VPN, až po zabezpečenie internetového prehliadania. Autori softvéru PC Protect prejavili mimoriadny záujem o ochranu svojich užívateľov a zákazníkov, pričom každý deň sa im úspešne darí rozširovať svoje podnikanie.

3. Norton

Hodnotenie: 90%
Cena: €39,99

Softvér Norton Internet Security je snáď jedným z najznámejších hráčov v sektore antivírusovej ochrany. Na trhu pôsobí už od roku 1991 a odvtedy poskytol antivírusovú ochranu viac než 10,5 miliónom ľudí. Keďže Norton buduje svoju reputáciu na poskytovaní služieb širokej verejnosti, tento softvér je prístupný a ľahko použiteľný aj pre začiatočníkov, ktorí si kupujú antivírusový systém po prvýkrát vo svojom živote. Pri svojej cene je však tento softvér relatívne drahou vymoženosťou, čo viedlo k tomu, že mnohí zástancovia tejto značky sa v poslednom období začali zaujímať o ponuku konkurenčných poskytovateľov.

2. McAfee

Hodnotenie: 96%
Cena: €44,95

McAfee je ďalším z antivírusových softvérov, ktorý by sme mohli zaradiť medzi stálice na trhu. V roku 1987 ho založil slávny John Mcafee a jeho softvér hneď v prvých mesiacoch svojej kariéry ovládol takmer celý príslušný trh. Niektorí ľudia dokonca tvrdia, že John Mcafee položil základy antivírusového priemyslu. McAfee je v súčasnosti celosvetovou značkou, ktorá sa teší vysokej miere dôveryhodnosti. Softvér McAfee je schopný chrániť väčšinu počítačových operačných systémov a dodnes má neuveriteľne vysoké pokrytie trhu.

Súvisiace: Najlepšia platená zamestnankyňa Apple zarába dvakrát viac ako generálny riaditeľ

1. Total AV

Hodnotenie: 99%
Cena: Bezplatne

Značka Total AV je jedným z najnovších poskytovateľov antivírusového softvéru a nedá sa pochybovať o tom, že pôsobí revolučným dojmom. Disponuje obrovskou základňou zákazníkov, ktorí zanevreli na popredné značky v tomto odvetví a rozhodli sa dať šancu novému menu. Softvér Total AV sa zameriava na moderného zákazníka a poskytuje antivírusovú ochranu pre všetky hlavné typy elektronických zariadení, vrátane počítačov, smartfónov a dokonca aj tabletov. Antivírusový softvér Total AV je charakteristický širokým sortimentom funkcií a mimoriadne prehľadným užívateľským rozhraním. Je veľmi pravdepodobné, že v priebehu roka 2018 bude ďalej zvyšovať svoj podiel na trhu.

Zdroj: Macworld, Apple

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.