10 najdrahších ponúk nehnuteľností na svete

Pohľad na Odeon Tower v Monaku.

Od jaskynných ľudí prehistorických čias až po obyvateľov moderných miest, ľudstvo vzhliada k štruktúram, v ktorých žije, ako k symbolu bezpečia, tepla a interakcie s blízkymi. Domovy sú vo svojom princípe odrazom ľudí, ktorí sa rozhodnú v nich žiť. Trhu s nehnuteľnosťami navyše dominujú domy, ktoré vykazujú známky jedinečného umenia a inovácie.

Súčasné domovy najvyššej triedy symbolizujú dokonalú rovnováhu medzi komfortom a špičkovou vybavenosťou. Často odhaľujú nový pohľad na klasické prvky, ako hlavné spálne s hlbokými vírivými vaňami, kuchyne zariadené pre svetových šéfkuchárov, či obývacie izby s obrovskými kozubmi siahajúcimi od podlahy až po strop. Týmto nehnuteľnostiam nechýba ani rezortné vybavenie ako wellness zariadenia, lyžiarske vleky a prelivové bazény.

Pozreli sme sa na najlepšie ponuky na svetovom trhu a zistili sme, ktoré prvky poskytujú moderným domovom náskok pred konkurenciou a aký typ luxusu vyhľadávajú súčasní účastníci realitného trhu. Na najvyššom konci trhu sa o mnohých ponukách nerozpráva na verejnosti, či už v snahe chrániť súkromie obchodujúcich alebo vymedziť prístup iba pre ľudí s dostatočne vysokým účtom. Zástupcovia niekoľkých nehnuteľností skutočne požiadali o to, aby sa ich ponuka na podobných zoznamoch neuvádzala. Iní architekti a developeri však publicitu vítajú s otvorenou náručou, keďže ich projekty sú považované za umelecké diela, a pri hľadaní správneho klienta je potrebné otvorene o nich diskutovať.

Pozrite sa na najdrahšie ponuky nehnuteľností na planéte.

Lonsdaleite Estate – St. Moritz

Hlavná spálňa v rezidencii Lonsdaleite v meste St. Moritz vo Švajčiarsku.

Rok uvedenia na trh: 2017
Požadovaná cena: 185 miliónov dolárov

Sídlo Lonsdaleite Estate sa nachádza v údolí Engadin neďaleko mesta St. Moritz a ponúka panoramatické výhľady na zasnežené švajčiarske Alpy. Sedemúrovňový dom bol postavený do svahu kopca a je prezentáciou nespochybniteľného dizajnérskeho a inžinierskeho umenia.

Grandiózna vila s rozlohou približne 4 200 metrov štvorcových je kombináciou hravosti a štýlu – steny raňajkového kútika sú pokryté 24-karátovým zlatom a stôl je umiestnený pod vajcovitým lustrom v hodnote 145 000 dolárov. Luxusná knižnica je pokrytá červenými zamatovými prvkami a v hlavnej spálni kontrastuje biely koberec z umelej škandinávskej kožušiny s veľkou vaňou z čierneho ónyxu. Z hlavnej bálovej miestnosti sa 12 metrov vysokými oknami môžete pozerať na zasnežené okolie, pričom masívne krby sľubujú teplo aj v chladných večerných hodinách. Sklenené schodisko vedie k piatim spálňam s vlastnou kúpeľňou – každá je vybavená kašmírovými stenami značky Loro Piana a vzácnymi kamennými vaňami.

Na nižších poschodiach sa nachádza podzemné jazero osvetlené 178 plávajúcimi sviečkami značky Swarovski. Nehnuteľnosť má k dispozícii aj vínnu pivnicu, kinosálu, wellness centrum s himalájskou soľnou jaskyňou, saunou a tureckými kúpeľmi, ako aj lyžiarske stredisko s vlastnou sedačkovou lanovkou a priamym prístupom na svah a garáž pre šesť vozidiel s otočnou platformou.

Súvisiace: Ako vyzerá život na najdrahšej adrese v štáte New York

924 Bel Air Road – Spojené štáty

Exteriér vily na adrese 924 Bel Air Road.

Rok uvedenia na trh: 2017
Požadovaná cena: 188 miliónov dolárov

Developer Bruce Makowsky predáva svoj nový luxusný domov, ktorý je stelesnením prepychu a luxusu, a vyniká dokonca aj medzi nehnuteľnosťami v prominentnej oblasti Bel Air v Kalifornii. Štvorposchodový dom s rozlohou 14 000 metrov štvorcových je charakteristický modernými dizajnovými detailmi – nájdete tu sklenené steny a otvorené konceptuálne obytné priestory. Interiér je doplnený luxusným nábytkom zahrnutým v predajnej cene, a v dome je k dispozícii 12 spální a 21 kúpeľní, tri gurmánske kuchyne, dve vínne pivnice a tri jedálne. Možnosti zábavy zahŕňajú štvordráhovú bowlingovú dráhu, biliardové stoly a 40-miestnu kinosálu.

Vonkajší prelivový bazén s dĺžkou 85 metrov je vybavený hydraulickou TV obrazovkou a je situovaný vedľa altánku s barom. K dispozícii je aj katamarán Hobie 16, vrtuľník Bell 222A a garáž plná luxusných vozov, vrátane modelov Bugatti Veyron či Pagani Huayra v hodnote 30 miliónov dolárov, ako aj množstvo ďalších superjácht a motocyklov.

Mesa Vista Ranch – Spojené štáty

Mesa Vista Ranch pri meste Pampa v štáte Texas.

Rok uvedenia na trh: 2017
Požadovaná cena: 250 miliónov dolárov

Obchodný magnát T. Boon Pickens predáva svoj pozemok s názvom Mesa Vista Ranch s rozlohou takmer 23 000 hektárov v regióne Panhandle na juhovýchode Texasu. Jedná sa o ideálnu ponuku pre všetkých, ktorí milujú otvorenú prírodu. Ranč sa nachádza približne 136 kilometrov od mesta Amarillo a zahŕňa celkovo 246 kilometrov štvorcových riek, kopcov, údolí a umelo vytvorených jazier.

Hoci ranč sa môže zdať ako izolovaný, za zábavou nemusíte chodiť ďaleko. Priamo na pozemku sa nachádza dvojposchodový bar, golfové ihrisko s deviatimi jamkami, výbeh pre psy, kaplnka, umelecká galéria a súkromné ​​letisko. Hostí môžete baviť v dome s rozlohou 3 400 metrov štvorcových, v ktorom nechýba knižnica, kinosála a vínna pivnica. Z vonkajších priestorov môžete sledovať západ slnka.

Sandow Lakes Ranch – Spojené štáty

Sandow Lakes Ranch v Rockdale v štáte Texas.

Rok uvedenia na trh: 2016
Požadovaná cena: 250 miliónov dolárov

Pozemok figurujúci na trhu ako Sandow Lakes Ranch sa rozprestiera na ploche 13 000 hektárov a jasne dokazuje, že v Texase je skrátka všetko väčšie. Zelené pasienky, chránené močiare a vzácne mokrade každému potenciálnemu kupujúcemu ponúkajú atmosféru rozprávkového domova. V regióne okolo pozemku žije množstvo voľne žijúcich živočíchov a vodných vtákov, a vzdialená iba niekoľko minút je zaujímavá historická komunita v meste Rockdale.

Molokai Ranch – Spojené štáty

Pohľad na útesy pozemku Molokai Ranch na Havaji.

Rok uvedenia na trh: 2017
Požadovaná cena: 260 miliónov dolárov

Ak namiesto uponáhľaného mesta uprednostňujete nespútanú prírodu, domov svojich snov možno nájdete v lokalite známej ako Molokai Ranch na Havaji. Tento pozemok zahŕňa približne 35% ostrova Molokai, čo predstavuje takmer 13 000 hektárov pahorkatej krajiny spolu s viac ako siedmymi kilometrami skalnatého pobrežia, slnečných pláží, tropických dažďových pralesov, morských útesov, prírodných rezervácií a pasienkov. V predávanom areáli je k dispozícii fungujúci ranč s dobytkom, dve golfové ihriská a hotel.

Ranč je umiestnený na západnej strane ostrova a nachádza sa tak v bezprostrednej blízkosti povestného havajského systému koralových útesov, pričom od Honolulu je vzdialený iba 30 minút letu lietadlom. Ranč sa tešil pozornosti celebrít aj v minulosti – a to vrátane generálneho riaditeľa spoločnosti Facebook Marka Zuckerberga, ktorý údajne zvažoval nákup tejto nehnuteľnosti predtým, ako sa nakoniec rozhodol pre ostrov Kauai.

Odeon Tower Sky Penthouse – Monako

Pohľad na Odeon Tower v Monaku.

Rok uvedenia na trh: 2014
Požadovaná cena: 330 miliónov dolárov

Ponuka na strešný apartmán Odeon Tower Sky Penthouse sa objavila na trhu v roku 2014 a okamžite sa stala senzáciou v dôsledku svojej úžasnej ceny a pozoruhodnej architektúre. Jedná sa o päťposchodový apartmán, ktorý korunuje samotný vrchol mrakodrapu na pobreží Stredozemného mora. Je vybavený sklenenými stenami od podlahy až po strop, ktoré ponúkajú 360-stupňový výhľad na okolité nábrežie. Elegantné moderné interiéry boli navrhnuté s dôrazom na zábavu a k dispozícii je viacero kuchýň či štýlové externé posedenie.

Tento nebeský palác ponúka 3 260 metrov štvorcových obytného priestoru, vrátane piatich spální a piatich kúpeľní. Jedným z najpôsobivejších prvkov je však tobogan, ktorým sa obyvatelia môžu dopraviť z tanečného parketu v presklenej sieni priamo do prelivového bazéna s výhľadom na nekonečné modré vody Stredozemného mora.

Chartwell Estate – Spojené štáty

Letecký pohľad na sídlo Chartwell v  Bel Air v Kalifornii.

Rok uvedenia na trhu: 2017
Požadovaná cena: 350 miliónov dolárov

Keď bolo sídlo Chartwell Estate v oblasti Bel Air v Kalifornii uvedené na trh v auguste roku 2017, stalo sa najdrahšou realitnou ponukou na území Spojených štátov, pričom tento titul si drží dodnes. Nachádza sa na pozemku s rozlohou štyroch hektárov, ktorý je plný zelených živých plotov a pestrofarebných záhrad. Hlavnú rezidenciu s rozlohou 2 300 metrov štvorcových pôvodne postavil architekt Sumner Spaulding v 30. rokoch minulého storočia. Nehnuteľnosť je ovplyvnená francúzskou neoklasickou architektúrou z 18. storočia a je vybavená 15 spálňami a 18 kúpeľňami.

Interiér sídla zahŕňa luxusné spoločenské priestory, od dobovej obývacej izby obloženej drevom, cez špičkovú vínnu pivnicu až po tanečnú sálu a formálny salón. V areáli je situovaný aj penzión Wallace Neff, tenisový kurt, 20 metrov dlhý bazén a kryté parkovisko pre 40 áut.

Bubble Palace – Francúzsko

Vzdušný záber na Bubble Palace v regióne Provence-Alpes-Côte d’Azur vo Francúzsku.

Rok uvedenia na trh: 2015
Požadovaná cena: 418 miliónov dolárov

Módny návrhár Pierre Cardin si nechal postaviť vilu Bubble Palace na útese s výhľadom na jagavý modrý záliv v Cannes na juhu Francúzska. Jedná sa o architektonickú anomáliu zloženú zo vzájomne prepojených buniek bublinového tvaru. Autorom návrhu je maďarský architekt Antti Lovag a jeho terakotová štruktúra pripomína jaskyne, v ktorých kedysi žili naši predkovia. Zároveň však disponuje modernými vymoženosťami, medzi ktoré patrí pobrežný bazén, vonkajší amfiteáter s 500 sedadlami a výhľadom na záliv.

Toto sídlo s rozlohou úžasných 1 200 metrov štvorcových zahŕňa 10 spální a sedem kúpeľní. V dôsledku unikátneho dizajnu majú kruhové miestnosti kupolovité stropy, takže takmer nikde sa nestretnete s tradičnými pravými uhlami. Nie je žiadnym prekvapením, že výnimočný areál sa vďaka tomu stal hostiteľom prominentných udalostí, akými bola napríklad módna prehliadka značky Dior, či večierok pri príležitosti 40. narodenín Jamesa Bonda.

Súvisiace: Najlepšie adresy v najväčších mestách Európy

Rare Detached House – Hongkong

Exteriér vily v oblasti Peak v Hongkongu.

Rok uvedenie na trh: 2018
Požadovaná cena: 446 miliónov dolárov

Hongkong je známy obrovskou hustotou svojho obyvateľstva, takže nie je prekvapením, že prvému miestu v rebríčku najdrahších realitných ponúk na svete kraľuje priestorný rodinný dom v centre ázijskej metropoly. Dvojposchodová nehnuteľnosť postavená v roku 1991 na adrese Middle Gap Road je vybavená štyrmi spálňami, štyrmi kompletnými kúpeľmi a jednou kúpeľňou so sprchovacím kútom. Na dvore sa nachádza kruhový bazén s výhľadom na zelený park. O tomto skvoste bolo zverejnených iba veľmi málo detailov, osobná návšteva je preto najlepším spôsobom ako posúdiť, či je práve táto nehnuteľnosť Vaším splneným snom.

Zdroj: CBS, TheSpaces

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.