10 luxusných vecí, ktoré musíte zažiť v Paríži

Luxusné zážitky v Paríži pre extravagantného cestovateľa.

V minulosti bol Paríž perfektnou destináciou hlavne pre mladých a neposedných, avšak teraz by sme radi pridali extra prísadu, a to istý luxus a prepych. Odhalením 10 luxusných zaujímavostí, ktoré treba zažiť v Paríži, vytvoríme novú predstavu dokonalej návštevy Paríža, ktorý je najviac navštevovaným mestom v Európe.

Odlišnosťou tohto mesta oproti iným je, že Paríž bude turistickou destináciou tak dlho, ako dlho prežijeme na tejto planéte, a po celý ten čas bude mať verejnosti čo ukázať. Vďaka najväčšiemu zoskupeniu turistických aktivít, toto mesto je pre nás perfektnou voľbou na nájdenie a vyzdvihnutie luxusného života, o ktorom môžu niektorí iba snívať. Bolo priam vytvorené pre tých, ktorí chcú prebádať plnú silu peňazí. Tento zoznam luxusných zážitkov, ktoré je možné v Paríži zažiť, určite pozdvihne obočie viacerých bohatých, ktorí tam ešte neboli.

Takže poďme sa pozrieť, čo nám môže Paríž ponúknuť pri milionárskom rozpočte a kde nájdeme blahobyt a luxus na najvyššej úrovni.

10. Cestujte do Paríža s Air France La Premier Cabin Suite

Ak chceme, aby náš príchod do Paríža mal poriadny štýl, a neprenajímame si privátne lietadlo, dosiahneme to národnou aerolinkou a jej prémiovou prvou triedou.

Vybrali sme Francúzsku spoločnosť, aby všetko zostalo dostatočne francúzske a chic, ako táto luxusná prvá trieda s názvom „La Premiere Cabin”.

Štýlový a luxusný kabínový priestor, ktorého motto je súkromie a elegancia ako hlavná téma, a estetika ako ústredný zámer v mysli dizajnéra.

Vzhľadom na komfort, Francúzi zachovali interiér sofistikovaný a pohodlný, priestranný a moderný, a celý zážitok okoreňujú  nejakou tou Michelinskou hviezdou šéfkuchára a jeho pokrmov, a taktiež prispôsobeným vybavením podľa vašich túžob.

Súvisiace: 5 spôsobov, ako si vychutnať luxus v Monaku

9. Prespite v najväčšej izbe Paríža

Parížsky životný štýl je bohémskym spôsobom života, ktorý môže byť jednoducho premenený na hocijaký iný typ dizajnu či tému interiéru.

Ako luxusné Parížske ubytovanie sme vybrali najväčšiu izbu v Paríži – The Royal Suite v luxusnom hoteli s názvom Hôtel Plaza Athénée, v ktorom je predstava Parížskeho apartmánu dotvorená naozaj bravúrne.

S pomocou interiérovej dizajnérky Marie-José Pommereau, bol tomuto miestu daný dotyk istej intímity a energie, ktorý odzrkadľuje luxusný dizajn art-deco s fialovými a zlatými odleskami.

Vďaka 4 spálňam, 2 salónikom, kancelárii, kuchyni a širokej vstupnej hale, má toto miesto dostatok priestoru na večernú párty. Jeho obdivuhodná kúpeľňa je vyzdobená najlepším mramorom z Verony.

Nehľadiac na fakt, že tento kráľovský apartmán stojí 36 000 dolárov, z jeho 450 metrov štvorcových budete mať najkrajší výhľad v meste, a to na Eiffelovu vežu, ktorá je veľmi blízko.

8. Vypožičajte si unikátne auto Pagani Zonda Revolucion

Pokým väčšina požičovní automobilov na svete vytvoria ponuky a ceny prispôsobené vašim potrebám, v Paríži nájdeme niečo neobyčajné, model, ktorý vás bude stáť 16 000 dolárov na deň – Pagani Zonda Revolucion.

Európska luxusná autopožičovňa Vám dáva možnosť byť výnimočným na deň alebo viac, v závislosti od vášho rozpočtu, a ponúka tak šancu požičať si automobil, ktorý má 800 koní a výnimočný dizajn.

Užívanie luxusného života Vám dáva možnosť si vypožičať extravagantný automobil, ktorý vie dosiahnuť 100 kilometrov za hodinu iba za 2,7 sekundy.

A tak bude pre vás jedinou aktivitou križovanie ulíc Paríža a Pagani Zonda Revolucion si bude plniť svoju úlohu. Na konci dňa z vás bude hviezda na najmenej 1000 fotografiách.

7. Choďte na okružnú cestu okolo Paríža v teplovzdušnom balóne

Prvá parížska súkromná prehliadka, na ktorú by ste mali ísť po tom, ako sa tam trochu usadíte, sa nachádza vo vzduchu, a ak chcete byť romantický a extravagantný, mali by ste si objednať teplovzdušný balón pre dvoch.

Vytvoríte tak príležitosť pre Vás a Vášho milovaného partnera užiť si Paríž zhora s krásnym výhľadom a netradičným spôsobom dopravy.

Niektoré spoločnosti Vám teplovzdušný balón budú účtovať na hodiny a iné zahŕňajú aj trasu z Vášho hotela do obchodných zón.

Ceny sú rôzne, od 1 000 dolárov na hodinu za súkromný let pre dvoch ľudí so šampanským, pričom prehliadka môže trvať tak dlho, ako si prajete, alebo tak dlho, ako to dovolí počasie.

6. Večera a predstavenie

Oblečte si svoj najlepší oblek alebo šaty a vyjdite si večer von, ale určite navštívte aj kabaretnú scénu, keďže Paríž vie ukázať jednu s najlepších kabaretných šou na svete.

Najlepšie, čo si viete dopriať, sú VIP boxy a miesta, kde služby zvýšia Váš luxusný zážitok, ktorý vás prenesie do iného sveta.

Od slávneho Moulin Rouge až po svetovo preslávený Lido, všetky možnosti kabaretov sú zaujímavé.

Od tých 500 dolárových na jednu osobu si môžete užiť trojchodové jedlo a šou, piť šampanské a sedieť na balkóne vo VIP salóniku, alebo vo VIP boxe, kde máte náležité súkromie.

Šéfkuchár pre vás vytvorí výnimočné chody, ktoré doplní dezertmi, pokým si Vy užívate dvojhodinovú fascinujúcu šou.

5. Dajte si jedlo od Alain Ducasse

Francúzsky šéfkuchár, zdobený najväčším počtom Michelinských hviezd – Alain Ducasse, Vám vie ponúknuť extravagantné prekvapenie v reštaurácii Plaza Athenee.

Nazvaná po slávnom šéfkuchárovi, reštaurácia má výklad nad “Haute Cuisine” s osobitým a inštinktívnym dotykom štýlu, v ktorom ožívajú prírodné ingrediencie a originálne príchute v lahodných pokrmoch.

Sofistikované a noblesné zároveň, toto miesto spája tvary a formy moderných dizajnov a starého francúzskeho vkusu.

Táto elegancia Vám dá šancu vychutnať si grandióznu kuchyňu a oddávať sa variáciám luxusu a klasiky. Spojením týchto dvoch predstáv sa vytvorí luxusný zážitok od šefkuchára Alain Ducasse z Plaza Athenee.

4. Dajte si kokteil inšpirovaný rokom 1870

História je slovo, ktoré vyslovíte pri vstupe do Bar Hemingway v parížskom hoteli Ritz a jeho téma, dekorácia a fotografie Vás prenesú do inej doby.

Na tomto mieste nájdete aj kokteil s unikátnym príbehom, vyrobený zo špeciálneho koňaku, ktorý prežil druhú svetovú vojnu.

Vezmime do úvahy najdrahší Sidecar na svete – slávny koktejl vyrobený zo Champagne Cognac, ktorý bol fľaškovaný medzi rokmi 1830 až 1870, do ktorého barman pridáva Cointreau a citrónový džús.

Bar Hemingway pridáva do toho niečo špeciálne, čo mu dodáva pohodlie v krásnej atmosfére, kde si cestovatelia z celého sveta môžu užiť najlepší koktejl v Paríži.

V cene $1 670 je tento drahý drink oddaný luxusnému cestovateľovi, ktorý chce ochutnať výber alkoholu od presláveného hlavného barmana Colina Fielda.

3. Kúpte si parfum

Aj keď každý pri návšteve Paríža myslí na Channel No. 5, sú aj iné parfumy, ktoré majú luxusný šmrnc a veľmi zaujímavú históriu.

Parfums Caron je miesto, kde si môžete kúpiť originálny parfum Carona Poivre, sofistikovanú vôňu založenú na koreninách za cenu $2 000 za 60 ml.

Luxusný zvrat prichádza, keď spomenieme, že táto parfuméria, založená pred viac ako 100 rokmi, má interný „nos“ a je oddaná vôňam.

V tejto parfumérií nájdeme umeleckých parfumérov starej školy, 100 ročné dedičstvo so stratégiou orientovanou na vône, nie na módu.

Parfum Carona Poivre je luxusnou voľbou pre tých, ktorí majú radi reálne vône a unikátne balenie v kryštálovej fľaštičke Baccarat.

2. Kúpte si druh umenia v Sotheby’s Paris

Svetovo preslávené pre svoje múzeá umenia a kolekcie umenia, je Paríž tiež miestom, kde má umenie rozsiahly trh a kde sa odohrávajú pravidelné aukcie, konkrétne v známom Sotheby’s.

Pre dosiahnutie luxusnej Parížskej skúsenosti sa musíte zúčastniť aukcie spoločnosti Sotheby’s a staviť na niektoré z najhorúcejších umeleckých diel na trhu.

Tieto pravidelné aukcie vám prinesú zážitok plný stávkovania na tisíce možností v aukciách s označením „Art Impressionniste et Moderne”, alebo môžete vidieť najnovšie maľby v súčasnom umení dostupnom na trhu.

Doplnením parížskej luxusnej skúsenosti je nákup historického významu alebo umeleckej hodnoty v jednom z najlepších aukčných domov na svete.

Súvisiace: Ako si užiť Paríž ako správny Parížan

1. Parížsky týždeň módy

Záverečnou luxusnou atrakciou Paríža je Paris Fashion Week a jeho mnohopočetné prehliadky, ktoré mesto počas tejto udalosti poriada.

Pre tých, ktorí milujú nakupovanie oblečenia a najlepšie značky dizajnérov a návrhárov na svete, toto je miesto, kde predvádzajú ich najnovšie kolekcie.

Slávni dizajnéri tu predvádzajú svoje najnovšie kolekcie, čím okolo jedinej kolekcie vytvoria celú udalosť.

Mužská kolekcia, Haute Couture, alebo Ready To Wear sú niektoré z kategórií, ktoré sa nachádzajú na iných parížskych podujatiach.

Toto sú miesta, kde nájdeme hviezdy a slávnych ľudí, ako si skúšajú kolekcie, a rovnako aj bohatých návštevníkov, ktorí si kúpujú najnovšie trendy.

Zdroj: Earthtrekkers, Fodors

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.