10 luxusných hotelov sveta, ktoré vlastnia celebrity

Mnoho luxusných hotelov tvrdí, že Vám ponúkne jedinečné a neopakovateľné zážitky. V skutočnosti sa k Vám však iba málo zariadení bude správať ako k ozajstným celebritám. Najlepšie obstojíte vo vzácnych hoteloch roztrúsených po celom svete, ktoré patria do vlastníctva samotných svetovo uznávaných celebrít.

Hviezdy ako Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Robert Redford a Hugh Jackman sa rozhodli vyskúšať šťastie vo svete hotelierstva. Otvorili si hotely, ktoré ponúkajú návštevníkom kúsok VIP životného štýlu – či už je to wellness centrum v Austrálii alebo súkromný ostrov v Belize. Pozrite sa na 10 hotelov, kde môžete jesť, spať a žiť presne ako celebrity, ktoré ich vlastnia.

Andy Murray a Cromlix

Sídlo Cromlix v Škótsku.

Škótsky tenisový šampión Andy Murray sa vrátil k svojim koreňom. Len pár minút od svojho rodného mesta Dunblane, neďaleko Glasgowa, si otvoril hotel Cromlix. Viktoriánske vidiecke sídlo z 19. storočia malo premiéru v roku 2014. Nachádza sa na súkromnom pozemku s rozlohou 34 hektárov, ktorý je pokrytý krásnymi záhradami a lesmi. Hosťovské izby sú pomenované podľa slávnych Škótov, medzi ktorých patrí napríklad William Wallace (z filmu Statočné srdce), básnik Robert Burns a herec Sean Connery. Na čele reštaurácie v tomto rezorte stojí slávny francúzsky šéfkuchár Albert Roux, ktorý pôsobil v londýnskom podniku Le Gavroche. Najväčšou celebritou rezortu je samozrejme Murray, ktorého môžu hostia niekedy vidieť v akcii priamo na tenisovom kurte v areáli.

Súvisiace: 10 najlepších destinácií pre ľudí, ktorí cestujú sami

Francis Ford Coppola a Palazzo Margherita

Palazzo Margherita v Taliansku.

Francis Ford Coppola vlastní hotely v Belize, Argentíne a Guatemale. Jeho najúžasnejším hotelom je však Palazzo Margherita. Ide o panské sídlo z 19. storočia, ktoré sa nachádza v Bernalde, malom horskom mestečku na juhu Talianska, kde sa narodil jeho starý otec. Palazzo bolo renovované v roku 2011 a malo plniť úlohu rodinného letného domu pre Coppolu a francúzskeho dizajnéra Jacquesa Grangea. Palazzo Margherita je dnes ohromným hotelom skrývajúcim mnoho odkazov na Coppolovu rodinu.

Vybrať si môžete z niekoľkých prestížnych obytných priestorov, ktoré zahŕňajú Apartmán Francis (je zdobený tyrkysovými a bielymi terakotovými obkladmi a osvetlenie zabezpečuje honosný luster z Maroka), minimalistický Rímsky Apartmán (je výsledkom spolupráce medzi dizajnérom Grangeom a Romanom Fordom Coppolom, ktorý je režisérovým synom) či romantický Apartmán Sofia (je pomenovaný podľa Coppolovej dcéry a vyzdobený ručne maľovanými freskami).

Giorgio Armani a Armani Hotel Milano

Salónik hotela Armani Hotel Milano.

Keď sa ocitnete v Miláne, nenájdete módnejšie miesto na pobyt ako elegantný hotel Giorgia Armaniho, ktorý je patričným „domovom mimo Vášho domova“. Armani Hotel Milano sa nachádza v srdci poprednej obchodnej štvrte Brera a stelesňuje elegantný minimalistický prístup módneho návrhára. Izby sú navrhnuté v charakteristickom Armaniho štýle. Hrajú nespočetnými odtieňmi béžovej farby a vytvárajú moderný a pomerne maskulínny dojem. Michelinová reštaurácia a „Bamboo Bar“ sú dotvorené naleštenými čiernymi a ónyxovými prvkami. Hotel láka členov miestnej smotánky aj úchvatnými výhľadmi na okolité mesto.

Robert De Niro a Greenwich Hotel

Bazén v Greenwich Hoteli.

Robert De Niro je vďaka svojmu luxusnému Greenwich Hotelu považovaný za neoficiálneho starostu štvrte Tribeca na Manhattane. Bol otvorený v roku 2008 a poskytuje ubytovanie v 88 izbách. Je považovaný za jeden z najprestížnejších hotelov v New Yorku. Dôvodom sú honosné kúpele v štýle japonského shibui, reštaurácia Locanda Verde so šéfkuchárom Andrewom Carmellinim a neutíchajúci príliv slávnych hostí.

De Niro bude budúci rok expandovať do londýnskej štvrte Covent Garden. Otvorí tu svoj ďalší hotel s názvom The Wellington. 83-izbové luxusné ubytovacie zariadenie bude umiestnené medzi viktoriánskymi domami a budovami zo začiatku 20. storočia. Návštevníkom ponúkne kúpele, klub vyhradený pre členov a dve reštaurácie.

Leonardo DiCaprio a Blackadore Caye

Blackadore Caye v Belize.

V budúcom roku sa k celebritným hotelierom zaradí aj Leonardo DiCaprio, ktorý je relatívne čerstvým držiteľom Oscara a ochrancom životného prostredia už po viac ako 20 rokov. Čoskoro otvorí luxusný a predovšetkým ekologický hotel Blackadore Caye, nachádzajúci sa na súkromnom ostrove v Belize. DiCaprio je odhodlaný vytvoriť to, čo sám nazýva „špičkovým svetovým príkladom ekologickej pohostinnosti“. Celý komplex plánuje prevádzkovať výlučne pomocou obnoviteľnej energie a viac ako polovicu ostrova bude tvoriť chránená prírodná rezerváciou. Rezort bude rovnako očarujúci ako ekologický.

DiCaprio najal dizajnérov zodpovedných za hotel Cheval Blanc Randheli na Maledivách a poveril ich návrhom 36 bungalovov, v ktorých bude ubytovávať svojich popredných hostí.

Robert Redford a Sundance Mountain Resort

Sundance Mountain Resort.

Keď Robert Redford v roku 1969 otvoril svoj hotel v štáte Utah, dokázal, že je skutočným milovníkom prírody. V komplexe Sundance Mountain Resort je príroda kľúčovým motívom. V objekte sa nachádza 100 izieb a návštevníkom v lete ponúka dobrodružstvá v podobe výletov k vodopádom a horolezeckých aktivít. V zime sa tu môžete lyžovať a snowboardovať. Izby sú obložené drevom a kameňom, ktoré pochádzajú z miestnych zdrojov. Sú vybavené luxusnými sprchami a z početných terás a altánkov sa Vám naskytne nádherný výhľad na okolité kaňony.

Okolo 20 metrov vysokej borovice je vystavaná reštaurácia s názvom „Tree Room“, v ktorej je vystavená Redfordova zbierka umenia pôvodného indiánskeho obyvateľstva. Reštaurácia podáva sezónnu horskú kuchyňu, v rámci ktorej ochutnáte napríklad roštenku z byvola s čiernymi hľuzovkami. Rezort je samozrejme obľúbený aj medzi ostatnými celebritami, ktoré sa každoročne zbiehajú v tomto regióne kvôli filmovému festivalu Sundance (ktorý tiež založil samotný Redford).

Elizabeth Hurleyová a 11 Cadogan Gardens

11 Cadogan Gardens v Londýne.

Elegantný hotel 11 Cadogan Gardens je umiestnený v štyroch viktoriánskych mestských domoch, nachádzajúcich sa v prestížnej londýnskej štvrti Knightsbridge, len pár krokov od populárnej nákupnej oblasti Sloane Square. Každá z 56 izieb je individuálne vyzdobená a má svoju vlastnú osobnosť. Spomenieme napríklad apartmán Signature Suite s majestátnymi karmínovočervenými závesmi alebo apartmán Sloane Suite vyznačujúci sa čierno-zlatými kombináciami. Spoločenské priestory sú prívetivé a zároveň honosné. V návštevníkoch zanechá silný dojem dekadentná kombinácia luxusu a skla v Zrkadlovej miestnosti, a dramatická kombinácia zlata a čiernej farby pri bare. Pre vysoko postavených hostí, medzi ktorých nepochybne patrí aj Elizabeth Hurleyová, hotel ponúka aj niekoľko apartmánov so súkromnými vchodmi.

Hugh Jackman a Gwinganna Lifestyle Retreat

Terasa rezortu Gwinganna Lifestyle Retreat v Austrálii.

Prvá návšteva Hugha Jackmana vo wellness rezorte Gwinganna v ňom zanechala taký silný dojem, že okamžite v ňom kúpil podiel. Hviezda filmu X-Men je dnes spoluvlastníkom tohto luxusného rezortu na kopci, v bujnom údolí austrálskeho Zlatého pobrežia. Komplex sa prezentuje ako únik pred rozptýleniami a stresom vonkajšieho sveta. Rána tu začínajú cvičením Či kungom, so slnkom stúpajúcim nad údolie. Popoludnia sú venované kúpeľným procedúram. Ak navštívite Gwinganu v čase, keď tu bude prítomný aj Jackman, nebudete mať problémy spoznať ho. Herec nosí menovku tak ako všetci ostatní zamestnanci.

Súvisiace: 4 pobrežné destinácie, ktoré Vám vyrazia dych

Olivia Newton-John a Gaia Retreat and Spa

Gaia Retreat and Spa v Austrálii.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Olivia Newton-Johnová je zástancom fyzických aktivít. Menej známou skutočnosťou je, že speváčka a herečka je spoluvlastníčkou austrálskeho wellness rezortu Gaia Retreat & Spa, ktorý sa nachádza v idylických kopcoch pri zátoke Byron Bay. Hostia sú tu ubytovaní v apartmánoch a vilách s výhľadom na svieže tropické záhrady a relaxujú pri wellness aktivitách, medzi ktoré patrí aj ranná joga a meditácia. Pre fanúšikov Newton-Johnovej je tu k dispozícii aj fitness centrum a hodiny boxu.

Richard Gere a Bedford Post Inn

Bedford Post Inn v štáte New York.

Ubytovacie zariadenie Relais & Châteaux Bedford Post Inn sa nachádza v meste Bedford, v štáte New York. Pozemok zahŕňa takmer 6 hektárov parkovej výsadby. Samotný hotel sa nachádza v nádherne zrekonštruovanej holandskej koloniálnej budove, ktorej výstavba sa datuje do 60. rokov 20. storočia. Zariadenie korešponduje s Gereovým budhistickým svetonázorom. Ponúka kurzy jogy a workshopy v presvetlenom a vzdušnom podkroví s výhľadom na zenovú záhradu. Hostia si môžu vybrať z ôsmich izieb. Každá z nich je zariadená v upokojujúcich béžových farbách a vybavená vírivkou. Hostia sa môžu stravovať v neformálnej jedálni nachádzajúcej sa uprostred stodoly alebo v elegantnejšej reštaurácii v rámci farmárskeho domu.

Zdroj: DailyMail, Tripadvisor, Booking

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.