10 luxusných destinácií, ktoré ponúkajú relax bez davov ľudí

Dovolenka v obklopení podgurážených vysokoškolákov v podstate nie je vôbec žiadnou dovolenkou. Výber nesprávnej destinácie, kde budete tráviť čas v spoločnosti nesprávnych ľudí, bude mať úplne opačný efekt ako zaslúžená dovolenka. Našťastie ešte existuje mnoho miest, ktoré ostávajú relatívne nedotknuté aj v súčasnej dobe, keď sú hordy turistov bežné pre každú populárnu destináciu. Ak sa teda chcete vyhnúť pobytom na klišé miestach a namiesto zhonu si užiť dokonalý relax, vyberte si cieľ svojej cesty s rozumom – Antigua namiesto Jamajky, Malorka namiesto Ibizy, Svätý Bartolomej namiesto Bahám. Predstavujeme Vám 10 najkrajších (a civilizovaných) destinácií, kde nebudete nútení schovávať sa pred davmi ľudí.

Rezort Jade Mountain

Rezort Jade Mountain sa nachádza na jednej z najpozoruhodnejších lokalít ostrova Svätá Lucia, vďaka čomu ponúka výhľad na hory Piton a zátoku Soufriere, ktoré budete môcť sledovať bez prestávky, keďže rezort uplatňuje princíp architektúry „bez štvrtej steny“. Každý z 24 apartmánov je vybavený súkromnou terasou a veľkým prelivovým bazénom – ak teda neplánujete schádzať na pláž pod hotelom, odpočinok na ležadle priamo pri Vašej izbe je skvelým spôsobom, ako stráviť dovolenkový deň bez hektických davov.

Dôvodom pre návštevu je aj znamenitá miestna kuchyňa, ktorá kladie veľký dôraz na lokálne suroviny a čerstvé produkty pochádzajúce z vlastnej ekologickej farmy rezortu. Ak počas Vašej dovolenky plánujete robiť viac ako relaxovať a užívať si pôžitky rezortu, k dispozícii budete mať aj rôzne aktivity, vrátane 12 kilometrov turistických a cyklistických trás, možností na potápanie a množstva nemotorizovaných vodných športov. Odporúčame Vám prenajať si katamarán, na ktorom môžete objavovať skryté zátoky okolitých ostrovčekov a sledovať západ slnka z dokonalého súkromia na vode.

Súvisiace: Pozdĺž panamského pobrežia sa rozrastajú luxusné rezorty

Grand-Hotel du Cap-Ferrat

Luxusný hotel Grand-Hotel du Cap-Ferrat je stelesnením pôvabu Francúzskej riviéry, v ktorom si vychutnáte šarm starého sveta s moderným leskom. Tento ikonický hotel otvoril svoje brány v roku 1908 a po celé desaťročia hostil príslušníkov kráľovských rodín a osobnosti z červeného koberca. Nedávno absolvoval kompletnú rekonštrukciu, za ktorú bol zodpovedný francúzsky interiérový dizajnér Pierre Yves-Rochon. Snáď najväčšou výhodou tohto zariadenia je jeho poloha na nádhernom pobreží Cote d’Azur, na polostrove medzi mestami Nice a Monako, odkiaľ ponúka panoramatické výhľady na Stredozemné more. Jedná sa o skutočne pokojnú destináciu, kde budete namiesto rozjarených dovolenkárov stretávať skôr sezónnych obyvateľov.

Počas typického dňa si hostia hotela môžu pochutnať na raňajkách pod Rotundou, ktorú navrhol Gustave Eiffel. Potom majú možnosť odviezť sa výťahom do plážového baru Club Dauphin, kde ich čakajú komfortné ležadlá umiestnené okolo olympijského prelivového bazéna. Po západe slnka sa hostia presúvajú na večeru pod hviezdami do Michelinovej reštaurácie Le Cap. V tejto palácovej destinácii sa jedná o bežný denný program pre každého, kto sa tu snaží uniknúť pred zhonom vonkajšieho sveta. Okrem toho je však k dispozícii aj viacero denných výletov, okrem iného aj exkurzia súkromnou helikoptérou do Domaines Ott, jednej z najexkluzívnejších viníc vo Francúzsku, kde si hostia môžu vychutnať piknik a ochutnávku luxusných vín.

Le Sirenuse

Ak ste už obdivovali zábery talianskeho mestečka Positano, je veľmi pravdepodobné, že boli zhotovené z terasy hotela Le Sirenuse. Ten má v meste totiž dokonalú polohu a ponúka priamy výhľad na kostol Santa Maria Assunta, kaskádovito uložené pastelové rady domov a krásnu pláž pri priezračnej vode. Le Sirenuse je jedným z najkrajších rodinných hotelov v Taliansku a je v prevádzke už od roku 1951, kedy bol zo súkromného domu premenený na luxusné ubytovacie zariadenie.

Ohromujúce scenérie Vás čakajú na každom rohu tohto útulného rezortu, od viničom obrastenej reštaurácie cez elegantne zdobenú terasu s bazénom, až po priestory plné starožitných predmetov, ktoré majú nepopierateľný taliansky šarm. Michelinová reštaurácia La Sponda ponúka jedno z najlepších degustačných menu v regióne a počas večerných hodín si v jej priestoroch môžete vypočuť tradičné serenády pri svite mesiaca. Le Sirenuse je okrem toho domovom podniku Franco‘s Bar, kde by ste si nemali nechať ujsť jedinečný aperitív.

Four Seasons Resort Hualalai

Na rozdiel od mnohých havajských letovísk, v rezorte Four Seasons Resort Hualalai sa nestretnete so žiadnymi prehnane tropickými motívmi, zastaralým dizajnom či otravnými davmi turistov. Zariadenie sa nachádza na exkluzívnom severozápadnom pobreží Kona a návštevníkov láka prirodzene nádherným prostredím, ktoré je zdôraznené klasickým dizajnom a množstvom rekreačných aktivít dostupných po celom objekte.

Hostia rezortu majú k dispozícii golfové ihrisko, osem tenisových kurtov, jazdu na koni, tri vonkajšie posilňovne a sedem bazénov, vrátane vodnej nádrže určenej na šnorchlovanie, ktorá je domovom 4 000 tropických rýb. Zároveň sa nepochybne jedná o rezort, kde sa nebudú nudiť ani Vaše deti a každý deň pobytu si užijú viacero zaujímavých aktivít. Rovnako pôsobivými sú aj možnosti stravovania v podobe troch reštaurácií, ktoré vo veľkej miere využívajú miestne ingrediencie.

Grand Hotel Tremezzo

Prirodzene, jazero Como je síce vyhľadávanou destináciou, ale nestretnete sa tu s hlučnými masami bežných dovolenkárov. Reč je skôr o menách ako George Clooney či Leonardo DiCaprio. Pripojte sa k nim v talianskom raji a ubytujte sa v hoteli Grand Hotel Tremezzo. Secesná budova hotela je situovaná priamo na brehu jazera Como a obklopená botanickými záhradami Villa Carlotta, ktoré sú jednou z najobľúbenejších atrakcií regiónu.

Rovnako atraktívne sú aj interiéry hotela, ktorým dominujú elegantné starožitnosti a luxusné talianske dekorácie. Hostia majú k dispozícii bazén a vintage motorový čln, na ktorom sa môžu vybrať do stredu jazera spolu s fľašou exkluzívneho šampanského.

Belmond Villa Sant’Andrea

Villa Sant’Andrea sa môže pochváliť jednoznačne najkrajšou scenériou na Sicílii, keďže hotel je umiestnený na súkromnej pláži v meste Taormina. Ubytujte sa v jednom z nedávno renovovaných apartmánov s výhľadom na dramatické skalné útvary v zálive Mazzaro a vychutnajte si nádherné výhľady zo svojej súkromnej terasy lemovanej kvetmi. Nové apartmány sú vybavené elegantným moderným zariadením, vrátane voľne stojacich medených vaní, umeleckej keramiky, mramorových povrchov a luxusného nábytku.

Hostia si počas dňa môžu prenajať súkromné ​​plážové chatky cabana, v ktorých sa o ich pohodlie bude starať osobný komorník. Ak máte chuť na niečo viac dobrodružné, prenajať si môžete malý čln, pomocou ktorého sa môžete vydať na more za šnorchlovaním, alebo jednoducho sa plaviť popri pobreží s pohárom vína v ruke.

La Réserve Hotel Ramatuelle

Ramatuelle je skromnejším susedom Saint-Tropez a na mapu luxusu sa dostal s príchodom krásneho rezortu La Réserve pred desiatimi rokmi. Celé mesto spolu s luxusným areálom sa nachádza na vrchu skalnatého útesu, čím poskytuje unikátny zážitok z pobytu. Masy turistov ho zatiaľ obchádzajú a je tak ideálnou destináciou pre pokojnú dovolenku.

Elegantný rezort je splneným snom každého milovníka dizajnu. Hostí víta modernou architektúrou a elegantnými minimalistickými interiérmi, ktoré navrhol Jean-Michelle Wilmotte. Jedná sa iba o jeden zo šiestich hotelov na Francúzskej riviére, ktoré ponúkajú ubytovanie na palácovej úrovni, a každý prvok rezortu podčiarkuje hmatateľný luxus zariadenia. Nájdete tu vynikajúcu Michelinovú reštauráciu, profesionálne upravené záhrady, obrovský bazén s terasou a luxusné kúpeľné a wellness centrum, ktoré ponúka skutočne špičkové služby. Elegantné apartmány sú spojené s priestrannými terasami a ponúkajú výhľad na Stredozemné more. Pre rodiny s deťmi alebo väčšie skupiny má rezort k dispozícii 14 luxusných viliek, ktoré sú v podstate menšími súkromnými sídlami s vlastnými záhradami a bazénmi.

Andronis Luxury Suites

Grécke ostrovy sa rýchlo môžu javiť ako plné turistov – ak neviete, ktoré destinácie si vybrať. Jedinečné ubytovanie v Andronis Luxury Suites na ostrove Santorini má však výhodu úplného súkromia, vďaka čomu sa Vám dokonca bude zdať, že v celej obci Oia ste úplne osamote. Zariadenie zahŕňa 29 oceneniami opradených apartmánov, ktoré sú v tradičnom štýle postavené priamo do útesu a vzbudzujú atmosféru komfortných jaskýň. Jednotlivé apartmány sú vybavené prelivovým bazénom a panoramatickým výhľadom na kalderu ostrova. Špecialitou hotelovej reštaurácie je moderná grécka kuchyňa a každý večer sa tu organizuje degustácia vín, kde máte možnosť ochutnať vzácne odrody z celého ostrova.

Amanruya

Bodrum síce vyzerá ako Francúzska riviéra, ale zaručujeme Vám, že ho navštevuje dvakrát menej dovolenkárov. Toto turecké mesto na pobreží Egejského mora je domovom exkluzívneho rezortu Amanruya, ktorý sľubuje absolútny relax. Izolovaný areál je obklopený prastarými olivovými hájmi a borovicovým lesom s výhľadom na pobrežie. Dizajn spája prvky miestnej histórie a kultúry s moderným minimalizmom, pričom na prvé miesto stavia prirodzenú krásu okolitej oblasti. Samozrejme, medzi kľúčové zamerania rezortu patrí aj extrémny luxus. Izby ako také tu neexistujú, namiesto toho budete ubytovaný v jednom z 36 pavilónov, z ktorých každý má vlastné súkromné ​​záhrady a vyhrievaný bazén.

Súvisiace: Belize už navštevujú turisti aj pre luxusné rezorty a pláže

Hotel Christopher

Podobne ako mnoho rezortov na ostrove Svätý Bartolomej, aj Hotel Christopher si prešiel rozsiahlou rekonštrukciou po prekonaní následkov hurikánu Irma v roku 2017. A výsledok je úžasný, vďaka čomu sa tento hotel stáva najvyhľadávanejšou destináciou ostrova. Medzi jeho novinky patria tri nové priestranné vily, formálna organická reštaurácia Christo a elegantné interiéry od francúzskej dizajnérky Olivie Putmanovej. Rovnako ako predtým, všetko v hoteli Christopher je navrhnuté tak, aby dokonale dopĺňalo pokojnú scenériu oblasti Pointe Milou, ktorá je charakteristická svojimi tropickými palmami a tyrkysovo modrými vodami. Striedanie procedúr v luxusnom wellness centre a pobytu na ležadle pri prelivovom bazéne je zárukou omladzujúcej a pokojnej dovolenky.

Zdroj: Yahoo, FlipBoard

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.