10 leteckých spoločností, ktoré ponúkajú najlepšiu biznis triedu kabín

Interiér kabíny biznis triedy v lietadle spoločnosti Qatar Airways.

Portál Skytrax každoročne zostavuje rebríček najvyššie hodnotených zážitkov z cestovania v biznis triede svetových leteckých spoločností. Posudzovanie kvality vychádza z názorov 19,87 milióna cestujúcich zo 105 krajín sveta. Prieskum sa týkal viac než 320 prepravcov a analyzoval 49 parametrov, počnúc procesmi spojenými s nástupom do lietadla, cez pohodlnosť sedadiel až po kvalitu služieb na palube.

Cestovanie biznis triedou prešlo v priebehu posledných rokov zásadnými zmenami. Štandardy v rámci kvality služieb, komfortu a vybavenia kabín sa zvýšili na úroveň, ktorú sme nezažili od zlatého veku komerčného letectva v 60. rokoch 20. storočia. V súčasnosti sa normou stávajú mimoriadne pohodlné ležadlové sedadlá, osobné zábavné systémy a ponuky jedál, ktoré zostavujú profesionálni šéfkuchári. Je síce pravdou, že biznis trieda zvyčajne zahŕňa iba malý počet miest, ale vysoké ceny lístkov a prominentná klientela sú kľúčovým zdrojom ziskov každej leteckej spoločnosti.

V súčasnosti tiež prevláda trend, v rámci ktorého sa letecké spoločnosti vyvarujú prevádzkovania nadmerne nákladných kabín prvej triedy. Do popredia sa tak dostávajú kabíny biznis triedy, pričom najväčšie letecké spoločnosti sa práve pomocou nich snažia osloviť prominentných cestujúcich.

10 leteckých spoločností, ktoré sa umiestnili na prvých pozíciách rebríčka, ponúka prvotriedne služby, špičkové lietadlá a honosné ubytovacie priestory na palube. Osem z desiatich miest patrí ázijským spoločnostiam, pričom zvyšné dve pozície obsadili dopravcovia z Európy. Žiadna severoamerická spoločnosť sa síce neumiestnila lepšie ako na dvadsiatej priečke, avšak príchod spoločností Delta One a United Polaris na trh môže v blízkej budúcnosti zamiešať celkové poradie.

10. EVA Air

Dlhé medzinárodné lety môžete absolvovať v biznis triede lietadiel spoločnosti EVA Air, ktorá je nazvaná ako „Royal Laurel Class“. Budete mať k dispozícii vybavenie, ktoré zahŕňa ležadlové sedadlo, slúchadlá eliminujúce okolitý hluk a doplnky pre pohodlný spánok od značky Rimowa.

9. Emirates

Letecká spoločnosť Emirates ponúka jeden z najlepších biznis produktov na celosvetovom trhu. Pasažieri biznis triedy tak získavajú prístup ku komfortným ležadlovým sedadlám, prvotriednym možnostiam zábavy, kokteilovému baru a súkromnému šoférovi, ktorý ich privezie či odvezie z letiska. Spoločnosť v novembri predstavila svoje nové kabíny, ktoré sú inšpirované interiérom vozidiel Mercedes-Benz Triedy C.

8. Cathay Pacific

Spoločnosť Cathay Pacific ponúka cestovanie biznis triedou ako počas regionálnych, tak aj v rámci medzinárodných letov. Počas medzinárodných letov budete mať prístup k pohodlným ležadlám, luxusnému vybaveniu kabín a špičkovému zábavnému systému.

Súvisiace: Jedlo a víno v oblakoch – to najlepšie v ponuke súkromných letov

7. Garuda Indonesia

Spoločnosť Garuda Indonesia je jednou z mála dopravcov, ktorí získali päťhviezdičkové hodnotenie v rebríčku portálu Skytrax. Biznis kabíny tejto spoločnosti sa nachádzajú v lietadlách Boeing 777-300ER. Všetci cestujúci biznis triedy si môžu vychutnať plne sklápateľné kreslá, priamy prístup do uličky, gurmánske menu a doplnky značky L’Occitane.

6. Turkish Airlines

Turkish Airlines je všeobecne považovaná za najlepšiu leteckú spoločnosť v Európe a jej kabíny biznis triedy sú najvyššie hodnotenými zo všetkých európskych dopravcov. Samozrejmosťou sú ležadlové masážne kreslá a gurmánske stravovanie.

5. Lufthansa

Nemecká národná letecká spoločnosť ponúka skutočne pôsobivý biznis produkt. Zahŕňa plne sklápateľné sedadlá, špičkovú kuchyňu a arzenál viac než 100 filmov a 200 televíznych seriálov v ôsmich jazykoch.

4. Etihad

Spoločnosť Etihad prináša na trh niekoľko rôznych biznis produktov. Najnovšou a najprepychovejšou je ponuka s názvom Business Studio, ktorá je dostupná v rámci letky lietadiel Boeing 787 a Airbus A380. V tejto jedinečnej kabíne nájdete masážne ležadlové kreslá, 18,5-palcové dotykové monitory a dokonca salónik, v ktorom sa môžete socializovať s ostatnými cestujúcimi.

3. Singapore Airways

Biznis trieda spoločnosti Singapore Airways je takmer legendou v tomto priemysle. A existuje na to dobrý dôvod. Pasažieri tu majú totiž z dispozícii 198-centimetrovú posteľ, 18-palcový HD monitor spojený s prvotriednym zábavným systémom, luxusné gurmánske menu a dokonalé služby zo strany palubného personálu. Spoločnosť v novembri predstavila nové kreslo, ktoré plánuje umiestniť do biznis triedy v lietadlách Airbus A380. Je charakteristické konštrukciou z karbónového kompozitného materiálu a čalúnením značky Poltrona Frau.

2. ANA All Nippon Airways

Spoločnosť All Nippon Airways je jednou z najkvalitnejších dopravcov v tichomorskej oblasti. Táto japonská spoločnosť Vám ponúka komfortné kreslá, ktoré je možné pretransformovať na 198-centimetrové postele, súkromný zábavný systém a gurmánske menu.

Súvisiace: Jesť alebo nejesť v lietadle? Aký to má na nás vplyv…

1. Qatar Airways

Biznis trieda v lietadlách spoločnosti Qatar Airways zahŕňa luxusné postele, stravovanie na požiadanie, doplnky značky Giorgio Armani a súkromný zábavný systém s výberom viac než 3 000 filmov, televíznych seriálov a skladieb. V jedinečnej kabíne „Q Suite“ je možné prispôsobiť ohradenie jednotlivých sedadiel a takýmto spôsobom si môžu vytvoriť spoločný priestor až štyria cestujúci.

Zdroj: Skyscanner Australia, The New York Times

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.