10 bohatých a slávnych osobností, ktoré prišli o všetky peniaze

Aj Michael Jackson mal problémy s peniazmi.

Život bohatých a slávnych sa často zdá byť fascinujúci, ale aj tie najväčšie celebrity majú problémy s peniazmi.

Napriek mnohým inšpiratívnym príbehom celebrít, ktoré sa z ničoho vypracovali na vrchol a vymanili sa z finančných ťažkostí, často nastáva aj opak. Pre mnohé hviezdy ich kariérne maximá vedú k tvrdým pádom.

Od hudobníkov cez športovcov až po filmové hviezdy, niekedy sláva a bohatstvo vedú ku katastrofálnej nákupnej horúčke. Mnoho celebrít skončilo vyhlásením bankrotu. Veľa slávnych ľudí má problém splácať pôžičky a vyplácať alimenty na svoje deti.

Vezmite si týchto 10 príkladov bohatých a slávnych celebrít, ktoré prišli o všetky svoje peniaze. Niektoré z nich sa dokázali pozviechať, zatiaľ čo iné zostávajú vo finančných problémoch až dodnes.

Michael Jackson

Kráľ popu mal údajne dlh 400 miliónov dolárov, keď v roku 2009 nečakane zomrel. Bol tiež blízko ku skonfiškovaniu svojho slávneho domu v oblasti Neverland.

Vysoké výdavky si vyžadovali, aby si Jackson bral pôžičky, no mnohé z nich nikdy nesplatil. Jacksonove problémy s peniazmi sa ešte zhoršili, keď bol zapojený do mnohých drahých súdnych sporov.

Predtým, než zomrel, Jackson plánoval turné, ktoré by ho dostalo z dlhov. Jeho finančné problémy nakoniec vyriešil až predaj nehnuteľnosti a Michael bol najlepšie zarábajúcou mŕtvou celebritou celých päť rokov za sebou.

Súvisiace: 13 slávnych žien, ktoré zarábajú viac než ich partneri

Nicolas Cage

Cage bol jednou z najväčších hollywoodskych hviezd, pričom v roku 2009 zarobil 40 miliónov dolárov, ale zároveň aj jedným z najväčších utrácačov peňazí. Kúpil si veľa domov, automobilov a vzácnych artefaktov.

Americké daňové úrady zaťažili viaceré majetky, ktoré vlastnil, zadržiavacím právom. Cage následne prišiel o viac ako 6 miliónov dolárov preto, že nezaplatil svoje dane za rok 2007. Cageova neistá finančná situácia ho priviedla k predaju mnohých jeho majetkov, vrátane vzácneho vydania komiksu, čo viedlo k tomu, že musel v krátkom intervale prijať veľa filmových úloh.

Floyd Mayweather Jr.

Mayweather nikdy neprehral zápas v boxerskom ringu a získal tak prezývku „Money“. Spoločnosť Deadspin napriek tomu uviedla, že Mayweather dlhoval peniaze daňovému úradu viac ako desať rokov.

Neschopnosť boxera zaplatiť dane vyústila do dlhu vo výške 22,2 milióna dolárov – a to aj napriek tomu, že sa vrátil z dôchodku kvôli dobre zaplatenému boxerskému zápasu. Existujú zvesti o tom, že Mayweather sa opäť raz vráti z dôchodku, aby svoje dlhy vyrovnal.

Mike Tyson

Šampión v ťažkej váhe Mike Tyson zarobil v priebehu svojej kariéry 300 miliónov dolárov, ale v roku 2003 ho knokautoval dlh vo výške 23 miliónov dolárov. Predtým, ako opäť dosiahol finančnú stabilitu vyhlásil bankrot, vrátil sa do väzenia a absolvoval pobyt na odvykacej kúre.

Do roku 2003 dlhoval peniaze americkým a britským daňovým úradom, právnikom, osobnému trénerovi, finančnému manažérovi a hudobnému producentovi. Tyson musel zaplatiť 9 miliónov dolárov v majetkovom vyrovnaní pri rozvode a mal taktiež nedoplatky na alimentoch.

Stephen Baldwin

Alecov mladší brat vyhlásil bankrot v roku 2009, keďže dlhoval peniaze na daniach a niekoľkých hypotékach. Problémy sa opakovali a Baldwinov dom bol skonfiškovaný v roku 2017 – po šiestich rokoch neplatenia hypotéky.

Baldwin bol taktiež zatknutý a odsúdený na päťročnú podmienku za to, že neplatil dane celé tri roky.

50 Cent

50 Cent sa najviac preslávil ako rapper, ale väčšinu svojich peňazí zarába z rozmanitej obchodnej činnosti. Prvýkrát sa stretol s problémami počas recesie v roku 2008, keď hodnota jeho akcií výrazne klesla.

V roku 2015 bol 50 Cent v dlhu vo výške 32,5 milióna dolárov a zmietal sa v súdnych sporoch a nezaplatených alimentoch na podporu detí. V nasledujúcom roku vyhlásil bankrot.

Neskôr mal šťastie, keď hodnota Bitcoinu vzrástla. Dostal 700 Bitcoinov ako platbu za album v roku 2014 a jeho hodnota dosiahla milióny.

Ulysses S. Grant

Je ťažké predstaviť si, že prezident skrachuje hneď po opustení Bieleho domu, ale v skutočnosti sa to stalo rešpektovanému generálovi z občianskej vojny Ulyssesovi S. Grantovi.

18. prezident sa stal partnerom vo finančnej spoločnosti Grant and Ward, ale Ferdinand Ward spreneveril peniaze investorov a spoločnosť aj Grant tým v roku 1884 zbankrotovali. Grant dostával vojenský dôchodok, ktorý mu však nestačil, pretože prezident trpel aj rakovinou hrdla.

Aby zarobil peniaze, Grant poprosil Marka Twaina, aby zverejnil jeho memoáre, ale zomrel predtým, než mohol zarobiť peniaze zo svojho životného príbehu.

Mark Twain

Hovoriac o Twainovi, americký autor vyrastal v chudobe po tom, čo jeho otec zomrel, keď mal 11 rokov. Počas svojej kariéry si Twain želal, aby sa stal bohatým a hoci sa oženil do bohatej rodiny, jeho sen sa nikdy nenaplnil.

Po úspechu Grantovej biografie a knihy „The Adventures of Tom Sawyer“ Twainovo vydavateľstvo zbankrotovalo. Jeho finančné pády prispeli k depresii a v roku 1894 vyhlásil bankrot.

S úspešnejšou tvorbou a populárnym rečníckym turné sa Twain nakoniec finančne zabezpečil, ale následne stratil 30 000 dolárov (26 000 eur) vo forme investície do proteínového prášku.

MC Hammer

MC Hammer mal legitímny hit s názvom „U Can‘t Touch This“ a rapper mal čoskoro na účte celých 30 miliónov dolárov. Hammera sa však zmocnila nákupná horúčka a vyhlásil bankrot v roku 1996, zatiaľ čo dlhoval 13 miliónov dolárov.

Predtým, ako sa dostal na mizinu, kúpil Hammer rezidenciu za 1 milión dolárov, v ktorej si spravil úpravy v hodnote 30 miliónov dolárov a zamestnal 200 ľudí. Kúpil aj stajňu pre kone, kde mal 19 dostihových koní.

V kombinácii s jeho nespútanými výdavkami a početnými súdnymi procesmi je jednoduché zistiť, čo bolo príčinou pádu MC Hammera.

Súvisiace: 19 miliardárov, ktorí vyrastali v chudobe

Dennis Rodman

Rodman bol známy ako vynikajúci doskakovač a spoluhráč Michaela Jordana skôr, ako sa stal excentrickou celebritou s krátkym manželstvom s Carmen Electrou a nakoniec neoficiálnym americkým veľvyslancom v Severnej Kórei.

V roku 2012 Rodmanoví právnici povedali, že si sotva môže dovoliť životné náklady a nemôže platiť alimenty na svoje dve deti. V tom čase dlhoval viac ako 800 000 dolárov na alimentoch, ale tvrdil, že je na mizine a chorý.

Zdroj: LATimes, ABCNews

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.